26.07.2023

Stajyer Öğrencilerden Müftülüğe Ziyaret

Cumhurbaşkanlığınca başlatılan "Staj Seferberliği Projesi" kapsamında Van/İpekyolu İlçe Müftülüğünde stajyer olarak görev alan öğrenciler, Van İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinesinde hayata geçirilen "Kariyer Kapısı Staj Seferberliği Projesi" kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca İl Müftülüklerine bağlı birimlerde staj seferberliği başlatıldı.

Proje kapsamında İpekyolu İlçe Müftülüğünde görev alan öğrenciler, Van İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Ziyarette Van İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık, öğrencilerle bir araya geldi.

Müftü şık öğrencilere yaşam hayatından örnekler vererek beklenti ve temennilerini belirterek, yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu;

“Alma çağında bir şey alamazsanız vereme çağında hiçbir şey veremezseniz. Siz öğrencilik çağında olmanız hasebiyle tam da alma çağı yaşıyorsunuz.

Değerli arkadaşlar!

Ümmetin size ihtiyacı var. Sizler sadece okulumu bitirip bir yere geleyim düşüncesi değil, ümmetin yozlaşmasını nasıl sonlandırabilirim. Marufu Münkirin önüne nasıl koyabilirim. Ya da münkiri marufla nasıl kapatabilirim. Yani marufu nasıl görünür hale getirebilirim. Şeklinde bir hedefinizin, bir vizyonunuzun olmasında ciddi fayda var. Çünkü ümmetin buna ihtiyacı var. Bunu kim yapacak sizler yapacaksınız. Onun için hedefinizi, niyetinizi iyi belirleyerek bu hedefe ulaşmak için bir gayret içinde olmalısınız. Allah basiretinizi arttırsın. Bahtınızı açık eylesin.

İlme, irfana hep aç kalırsınız inşallah. İlim öğrenme yolunda yeter dediğiniz anda bu iş biter.

Geleceğin hocası olarak gençlere sahip çıkmalısınız. Gençleri ihtilaflar girdabından kurtarmanız lazım.

Gençlere; İslamiyet'in hakikatini, dünyaya dair hedeflerini, insanlık üzerindeki hedeflerinin nasıl gerçekleştireceğini, milletimizin, gençlerimizin, dikkatini İslamiyet’in hakikatine, alimlerin ihtilaflarına değil, Kur’an ve sünnetin hakikatine çekmeniz gerekiyor. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diyerek konuşmasını tamamladı.