25.11.2022

Tuşba Müftülüğü Öğretmenler Gününde Şehit Alkan’ı Unutmadı

24 Kasım 2022 Öğretmenler Günü münasebetiyle Tuşba İlçe Müftülüğü tarafından program düzenlendi.

Van İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen programda İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık, Tuşba İlçe Müftüsü Sebahattin Kesti ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasında İlçe Müftüsü Kesti “İnsanlığa öğretmen olarak gönderilen Hz. Peygamberin varisi olan siz Kur’an kursu öğreticilerine ve öğretmenlere başarılı hizmetler diliyorum. Yakın zamanda terör saldırısı sonucu şehit olan Ayşenur Alkan başta olmak üzere bütün şehit alim ve öğretmenlere Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Öğreticilerimiz ve öğrencilerinin başta şehit Alkan olmak üzere bütün şehitlerimiz için okunan hatmi şerifleri ruhlarına vasıl eyledik Rabbim nezdinde kabul eylesin.” dedi.

Ardından İl Müftüsü Dr. Şık konuşmasında, “Görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz ile ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi özellikle Gaziantep Karkamış’ta şehit olan Öğretmen Ayşenur Alkan’ı ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Müftü Şık, Öğretmen mesleğinin önemini anlatan bir konuşmanın ardından şu ifadelerde bulundu. “Van Valimiz Sayın Ozan Balcı tarafından Öğretmenler Gününe ithafen Kur’an kursu öğreticilerimize özel hazırlanan hediyeler için teşekkür ediyorum. Tuşba İlçe Müftülüğüne bağlı hizmet veren bütün Kur’an kursu öğreticilerimizin Öğretmenler Günü kutluyorum. Rabbim yardımcınız olsun.” dedi.

Konuşmalarının ardından Van Valiliği tarafından gönderilen hediyeler İl Müftüsü Şık tarafından öğreticilere verildi.