05.09.2022

Gençler 'Kardeşlik Kampı'nda Eğlendiler

Diyanet işleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından gençlere yönelik organize edilen "Yazımda Kardeşlik Var" programları kapsamında TDV Van Abdülhakim Arvasi Sosyal Tesislerinde 29.08.2022 ile 03.09.2022 tarihleri arasında Erzurum ili ile Van merkez ve ilçelerinden gelen toplam 47 öğrenci ve 6 manevi danışmanlar refakatinde icra edildi.

Program; konferanslar, tarihi ve kültürel geziler ile sosyal etkinliklerle dolu bir kamp dönemi oldu. Van İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık öğrencileri kampta ziyaret ederek hasbihal etti. İl Müftüsü Dr. Şık, gençleri misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bunun yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Abdüsselam Özdere ile programlar dahilinde İl vaizleri ve manevi danışmanlar kamp boyunca gençlerle buluşarak birçok konuda faydalı bilgiler aktardılar.

Ayrıca kampın yapıldığı sosyal tesisler Van Gölü kenarında olduğundan müsait vakitlerde manevi danışman hocaları refakatinde gençlerin gölde yüzmeleri sağlandı. Yüzmekten çok keyif aldığını söyleyen gençler çok mutlu olduklarını ifade ederek gönüllerince eğlendiler.

Programlar kapsamında iki gün gezi programları da icra edildi. Gezi programı çerçevesinde Van Müzesi, Van Kalesi, tarihi Hüsrev Paşa Camii ziyaret edilerek ilk günün sonunda 15 Temmuz Şehitler Parkını da gezdiler. Öğrenciler ikinci günde ise Van Kedi Evi ziyaretlerinden sonra Merkez Edremit İlçesini gezerek Belediye Halk Kıraathanesini ziyaret ettiler. Seyir tepesini de gezen öğrencilere Edremit İlçe Müftülüğünün dondurma ikramının ardından gezi programı tamamlandı.

Kampın sonunda yapılan bilgi yarışmasında dereceye giren ilk üç öğrenciye Van İl Müftülüğünce kol saati hediye edildi.

Kampın son gününde kapanış programı düzenlendi. Program Kur'an-ı Kerim, ilahiler, şiir ve konuşmalarla bitirildikten sonra öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Kampın sonunda çekilen fotoğraflar ile çok memnun olduklarını ifade eden öğrenciler sağ salim evlerine yolcu edildiler...