24.08.2022

İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık İpekyolu İlçe Müftülüğü Personelleri ile Tanışma ve İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi

Van İl Müftüsü olarak atanan ve görevine başlayan Dr. Mehmet Sırrı Şık İpekyolu İlçe Müftülüğü personelleri ile İl Müftülüğü Konferans Salonunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere tanışma ve istişare toplantısında bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı İl Müftüsü Dr. Şık din görevlilerine hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “Peygamberimiz davaya nereden başladı tabi ki ilk ayeti kerime oku emriyle başladı. Davanın başlangıcı bu. Bu da ilim ve hikmeti temsil eder. Bunlar olmazsa Allah’ın davasına ilimsiz hikmetsiz çabalamamız çalışmalarımız boşa çıkar. Oku demek de bütün dünyayı okumak gerek. Vaazımız, nasihatimiz, dersimiz, camimiz, Kur’an kursumuz, öğrencilerimiz ve cemaatimizle olan ilişkileriniz eğer İslami ahlak içinde değilse boşunadır. Eğer yaptığınız görev İslami kurallar içindeyse demek doğru görev yapmışsın. Mademki bu görev bu dava Peygamber mesleği olarak telakki ediliyorsa o zaman bu görevi yerine getirirken de Peygamber ahlakına sahip olmamız lazım. Biz bu görevi yaparken Müslümanca düşüneceğiz, Müslümanca birbirimizle muamele edeceğiz ve Müslümanca işimizi yürüteceğiz. Lütfen arkadaşlar Kur’an hizmetini sadece Allah rızası için olması gerektiği şekilde yürütmenin gayreti içinde olalım.” dedi.

“Hepinize hayırlı hizmetler diliyorum. Allahutaala yar ve yardımcınız olsun.” diyerek konuşmasını tamamlayan Müftü Dr. Şık Van’a yeni ataması nedeni ile personellerle bire bir tanıştı.